Savcılığa Şikayet Dilekçesi Örneği

Savcılığa Şikayet Dilekçesi Örneği

Savcılığa Şikayet Dilekçesi Örneği
Savcılığa Şikayet Dilekçesi Örneği Admin
Bu içerik 3780 kez okundu.

Savcılığa suç duyurusu dilekçesi ücretsiz olup, aşağıda bir  örneği verilmiştir. Dilekçeyi savcılığa vermeniz halinde herhangi bir ücret talep edilmez. Aşağıdaki örneği kendi şikayet konunuza göre düzenleyip, yeniden oluşturun. Örneğin Niğde Başsavcılığına verilecek bir dilekçe ise başlık kısmındaki noktalı yere Niğde eklemeyi unutmayın. Sizin adınız soyadınız ve adresiniz ile TC kimlik numaranızı yazdığınıza emin olun. İletişim için numara da eklerseniz herhangi bir gelişme olursa sizinle iletişim kurulması kolay olur.

Dilekçede mümkün olduğunca basit ve anlaşılır bir dil kullanın. Karmaşık cümleler ile anlaması güç kelimeler yerine, sade ve basit kelimeler seçin. Olayı güzel bir şekilde, önemli detayları atlamadan anlatırsanız dilekçeniz anlaşılır ve değerlendirmesi kolay olur. Aynı dilekçeden 2 adet hazırlayıp, birini savcılığa vermeniz ve diğerine de "görüldü" ya da "alındı" gibi teyit işlemleri yaptırarak kendinize saklamanızı tavsiye ederiz.

                  .............CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

                                          

Müşteki: (Ad Soyad) (Adres)
Sanık: (Ad Soyad) (Adres)
Suç Tarihi: (Tarih)
Olaylar:

  1. .…………………………………… ………………………………………............ …………………………………………… …………………… ……………............
  2. .…………………………………… ………………………………………… …………………………………………… …………………… ………………………………………… ………………………………………… …………………………………………… …………………… …………………………….
  3. Sanığın eylemi suç teşkil ettiğinden gerekli kovuşturmanın yapılarak sanığın cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.

 

Sonuç ve İstem: Sanık hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.
Saygılarımla.(Tarih)

Deliller: Adli Tabiplik raporu, aşağıda ad ve adresleri belirtilen tanıklar, her türlü delil.

 

Şikâyetçi: (Ad Soyad)

(İmza)


Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?