İngiliz Turistlerin “Tazminat” Oyunu

Türkiye’de turistik bölgelerde uzun süreli konaklayarak beş yıldızlı bir tatil geçirdikten sonra ülkesine dönen İngilizler acente ve otellere tazminat davaları açıyor.

İngiliz Turistlerin “Tazminat” Oyunu
İngiliz Turistlerin “Tazminat” Oyunu Admin
Bu içerik 1355 kez okundu.

Türkiye’de turistik bölgelerde uzun süreli konaklayarak beş yıldızlı bir tatil geçirdikten sonra ülkesine dönen İngilizler acente ve otellere tazminat davaları açıyor. Uygun fiyata önceden ayarladıkları yerlerde süper lüx bir tatil geçirdikten sonra ülkelerine dönen “uyanık” İngiliz turistler döndüklerinde çeşitli gerekçeler bularak acenteyi dava ediyor ve tazminat kazanmaya çalışıyor.

 

Üstelik tatilleri de bedavaya gelmiş oluyor. 'Zehirlendik'  gibi asılsız iddialarla  tatilin keyfini çıkardıkları otellerden 'işini bilen' avukatlar aracılığıyla 'tazminat' adı altında servet istiyor.

 

Edinilen bilgiye göre acente ile oteller arasındaki sözleşmede "uyuşmazlıklarda Türkiye mahkemeleri yetkilidir." İbaresi bulunmadığı için, İngiltere mahkemelerinde görülen davalar esas alınarak tazminata hükmediliyor.

 

Turizm yatırımcıları bu konuya ilişkin yaptıkları açıklamalarda, turistlerin hizmet aldığı ülkenin Türkiye olduğunu, bu nedenle uyuşmazlıkların Türkiye Mahkemelerinde görülmesi gerektiğini ifade ediyor.


Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?