TBMM'DEN "Meclis'te Oda Yerine Para" Haberlerine İlişkin Açıklama

TBMM BASIN, YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA...

TBMM'DEN
TBMM'DEN Admin
Bu içerik 992 kez okundu.

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, 18.09.2017 tarihli Habertürk Gazetesinde Saliha Çolak'ın "Meclis'te Oda Yerine Para" başlığıyla yer alan haberi ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"18.09.2017 tarihli Habertürk Gazetesinde Saliha Çolak'ın "Meclis'te Oda Yerine Para" başlığıyla yer alan haberi dolayısıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Habertürk Gazetesinde yayımlanan haberde, Mecliste 2019'da sayısı 600'e çıkacak olan Milletvekilleri için yeterli sayıda oda bulunmadığı gerekçesiyle bazı senaryoların gündeme geldiği belirtilmektedir.

Haberde senaryolardan birine göre, milletvekillerine oda yerine TBMM dışında ofis oluşturabilmeleri için yıllık bütçe tahsis edileceği ifade edilmektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yasama faaliyetlerinin en verimli şekilde gerçekleşmesini sağlamak için alınan tedbirler ve uygulamalar, senaryolara ya da kulislerden edinilen bilgilere dayanmamaktadır. TBMM'de, grubu bulunan her partiden üyelerle teşkil olunan Başkanlık Divanı vardır ve TBMM'yi ilgilendiren önemli hususlarda kararlar buradan çıkar.

TBMM Başkanlık Divanı'nda, 'Milletvekillerine oda yerine para verileceğine' dair herhangi bir konu gündeme gelmemiş ve böyle bir karar çıkmamıştır.

Gerçeklerle ilgisi olmayan ve toplumun zihnini bulandırmaya yönelik bu haber dolayısıyla bu açıklamanın yapılması zorunlu hale gelmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?