Milli Eğitim Bakanı TEOG ile ilgili Açıklamalarda Bulundu

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yapılmayacağını açıklayan Bakan Yılmaz, "Bize güvenin. Kimsenin kaygılanmasına gerek yok" dedi.

Milli Eğitim Bakanı TEOG ile ilgili Açıklamalarda Bulundu
Milli Eğitim Bakanı TEOG ile ilgili Açıklamalarda Bulundu Admin
Bu içerik 1143 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN katıldığı bir televizyon programında TEOG'un kalkması gerektiğine işaret etmişti. Daha sonra başbakan Binali YILDIRIM ile de mutabakata vardıklarını ve kısa zamanda sistemin değişeceğinin işaretini vermişti. Bugün Milli Eğitim Bakanı TEOG ile ilgili son sözü söyledi.

Bu sene TEOG yapılacak mı sorusuna yanıt veren Bakan YILMAZ, "Bu sene TEOG yapılmayacak, uygulanmayacak" şeklinde bir açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; 

"TEOG'un kaldırılması da Türkiye'nin önünün açılması. Evlatlarımızı yarış atı konumuna koyduk yani. İnanın evlatlarımız büyüyor, büyüdüğünü fark edemiyorsunuz. Etüd merkezleri ne kadar artmıştı değil mi? Niye arttı,TEOG yüzünden arttı. Evladının yarış atı konumuna girmesini hangi aile ister? Biraz sevin, biraz sayın. Son sözümüz şu; Bize güvenin, niyetimiz halis, Türkiye'yi hep beraber 21'nci yüzyıla taşıyacağız."

 

 


Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?