İzmir Barosu Çocukları Unutmadı

İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

İzmir Barosu Çocukları Unutmadı
İzmir Barosu Çocukları Unutmadı Admin
Bu içerik 1563 kez okundu.

16 Kasım günü Buca 23 Nisan İlköğretim Okulu öğrencilerinin resimlerinden oluşan sergi İzmir Adliyesi Baro Vestiyeri önünde açıldı.

 

İzmir Barosu Çocuk Hakları  Merkezi tarafından Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

 

 

16 Kasım günü Buca 23 Nisan İlköğretim Okulu öğrencilerinin resimlerinden oluşan sergi İzmir Adliyesi Baro Vestiyeri önünde açıldı. Aynı zamanda meslektaşlarımızın da resimleriyle katkı koyduğu sergide bir konuşma yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan sergiye resimleriyle katkı koyan öğrencilere teşekkür ederek sözlerine başladı. Av. Aydın Özcan sözlerine şöyle devam etti:

 

 

“Bugün İzmir Barosu ve Buca 23 Nisan İlköğretim Okulu’nun birlikte düzenlemiş olduğu bu etkinliği çok önemsiyoruz. İzmir Barosu’nun bir Çocuk  Hakları Merkezi var ve bu merkezde siz çocukların ne tür hakları var bunları anlatıyoruz, bunlar konusunda kamuoyunu bilgilendiriyoruz. Herhangi bir yerde size karşı bir haksızlık olduğu zaman, aile içinde bile olsa, sokakta da olsa İzmir Barosu’nun değerli avukatları var. Onlar sizin yanınızda olacak, sizin temel hak ve özgürlüklerinizi savunacak ve sahip çıkacak. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da İzmir Barosu olarak sizlerin yanında olmak için her türlü çabayı göstereceğiz. İzmir Barosu aynı zamanda suça itilmiş çocuklara da, cezaevinde olan çocuklara da sahip çıkıyor bu anlamda da İzmir Barosu ve Ege Üniversitesi Ortodonti Bölümü işbirliğiyle 10-13 Aralık tarihleri arasında Şakran Çocuk Cezaevi’nde ağız ve diş sağlığı bakımı yapılacaktır.”

 

 

 

 

 

 

 

Yapılan konuşmanın ardından İzmir Barosu Başkanı AV. Aydın Özcan, Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Çetin, İzmir Barosu Genel Sekreteri Av. Şakir Uzun, Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nuriye Kadan ve 23 Nisan İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Genç tarafından sergiye resimleriyle katkı koyan öğrencilere hediyelerini sundular.

 

 

 

 

Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında 19 Kasım günü 23 Nisan İlkokulunda bir çocuk şenliği ve 20 Kasım’da İzmir Adliyesi Baro Birimi’nde Kısa film gösterimi ve basın açıklaması yapılacak.

 

Kaynak ve Etkinlik Fotoğrafları için; http://www.izmirbarosu.org.tr/HaberDetay/507/izmir-barosu-cocuk-haklari-merkezi-tarafindan-dunya-cocuk-haklari-gunu-dolayisiyla-bir-dizi-etkinlik-duzenlendi.aspx

İzmir Barosu

Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?