Kredi Kartı Borcu Yapılandırması

Kart borcu nasıl yapılandırılır

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması
Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Admin
Bu içerik 860 kez okundu.

 

Kredi kartları insan hayatında o kadar önemli yere sahiptir ki kartı olmadan dışarı çıkamaz adeta. Bazı insanlar kredi kartlarını bilinçsizce kullandıklarında ay sonunu göremeden kredi kartı limitlerini doldurmaktadır. Bu şahıslar genelde kart limitlerini de doldurunca etrafındakilerden borç alarak ay sonunda ödeyeceklerini demelerine rağmen gelen ay sonunda arta kalan para ile ya kart borcunu verecek ya da borç aldığı şahıslara borcunu verecek.  Anlayacağınız durum gittikçe kötüleşmektedir kredi kartını bilinçsizce kullananlara. Bu yüzden hep diyoruz ki kredi kartınız olsa da cebinizdeki paraya göre harcama yapın.

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA NEDİR

Kredi kartı borcu olan şahıslar genelde borcuna sadık olmayanlardır diyebiliriz zira borcu olup da tam olarak ödeyenlerin sayısı yüzdelik dilimde oldukça azdır. Bu yüzden artan kredi kartı borçlarından dolayı bankalar ile papaz olan şahıslar, borçlarını yapılandırmak istemektedir. Bankalar tarafından borçlu olan tüketicilere sunulan taksitli borç kapattırma anlamına biz kısaca kredi kartı borcu yapılandırma diyebiliriz. Derinlemesine açıklama yaparsak bugüne kadar olan ana borcun, eklenen faizler ile beraber biriken toplam borcun ödenen kısmı düşürülmesi ile ortaya çıkan miktarın, banka tarafından taksitlere bölünerek müşterilere ödeme listesi sunmasıdır diyebiliriz.

Eğer ki tüketici kredi kartı borcunu toplu halde ödemek isterse banka bu tüketicinin borcuna ek bir indirim yapabiliyor. Bu yüzden toplu yatırmak daha mantıklı olsa da tüketiciler kredi kartı borcunu zaten ödemediğinden peşin vermesi bir hayli zordur.

Kredi kartı borcu olan müşterilere bankalar daha fazla önem vermektedir. Borcun ana parası + faizi de hesaplanınca banka müşterisi ile oturur ve ödeme şartlarında müşterinin rahatlığını düşünerek vade süresini artırır ve buna fazla ek faiz uygulamaz zira müşteriye verdiği parayı kurtarmak ister.

KREDİ KARTI BORCUNU YAPILANDIRMA NASIL OLUYOR

Bankaların çoğu borçlu gözüken müşterilerine ek bir süre vermektedir genelde bu süre +90 gündür. 90 gün sonunda borcunu ödemeyenler için banka ile iletişim kurmanız gerekiyor. Banka zaten size her ay borcunuzu ödeyin diye mail ve mesaj atacaktır hatta çoğu banka müşterilerine telefondan ulaşarak işte borcunuz var gelin ödeyin yoksa kredi notunuz düşer ve yasal takip başlatılıyor gibi açıklamalar yaparlar. Borcun ödenemeyeceğini anlayan bankalar sizi yeniden arar veya siz kendiniz gidip işte borcumu yapılandırmak istiyorum demeniz kâfidir. Bankalarda size toplam borcu esas alarak yeni bir ödeme planı yapar kabul ettiğinizde yeniden borçlu olarak gözükecek ve taksitli bir şekilde kredi kartı borcunuzu kapattırabileceksiniz.

kredi kartı borcu yapılandırma 2018 kredi kartı borcu yapılandırma yapı kredi kredi kartı borcu yapılandırma garanti kredi kartı yapılandırma akbank kredi kartı yapılandırma vakıfbank kredi kartı yapılandırma hesaplama

Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?