Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

İlk olarak geçen Ramazan Bayramında ödenen bayram ikramiyesi, Kurban Bayramında da ödenecek.

Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?
Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yatacak? Admin
Bu içerik 1083 kez okundu.

2018 yılı itibariyle emekli vatandaşlara ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi yılda iki kez biner lira ödeme olarak kararlaştırılmıştı. Geçtiğimiz Ramazan bayramından önce hesaplara bin TL ikramiyenin Kurban Bayramı öncesinde de ödenip ödenmeyeceği merak konusu oldu. Yasa kapsamına alınan bin lira bayram ikramiyesi bu bayram ve önümüzdeki senelerde her bayram ödenecek. İkramiye düzenlemesinde yer alan "her yıl" ibaresi gereğince Kurban bayramında da ödenecek.

 

Düzenlemeye göre bayramlarda ödenen bu ikramiyeler hiçbir şekilde kesinti yapılamıyor ve haczedilemiyor.  Kişiden kişiye değişmeyecek olan ikramiye ödemeleri maaşlara bakılmaksızın emekli ve malullere bin lira olarak ödenecek. Öteki grupların ödemelerinde ise hisse ve iş görmezlik derecesi dikkate alınacak.

 

Geçen bayram Arefe günü öncesinde yatırılan bayram ikramiyesinin Kurban bayramında da 20 Ağustos arife günü öncesinde hesaplarda olması bekleniyor. Buradan hareketle Ramazan bayramında bir hafta öncesinde yatırılan emekli ikramiyesinin 17 Ağustos'a kadar hesaplara yatırılması bekleniyor. Tam ödeme tarihi önümüzdeki günlerde Çalışma Bakanlığı tarafından duyurulacak. Ayrıca SSK ve Bağ- Kur emeklilerine Ağustos'ta bayram nedeniyle maaşlarının erken ödenmesi söz konusu olabilecek.

 

 

 

bayram ikramiyesi 2018 kurban bayramı ikramiyesi ne kadar kurban bayramında ikramiye alacak olanalr kimler bayram ikramiyesi alacak bayram ikramiyesi ne zaman yatacak

Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?