İzmir’de Güvenilir Avukatlık Hizmeti : Akkuş Hukuk

İzmir’de Güvenilir Avukatlık Hizmeti : Akkuş Hukuk
İzmir’de Güvenilir Avukatlık Hizmeti : Akkuş Hukuk Admin
Bu içerik 431 kez okundu.

Ceza dalında uzman bir avukat ile çalışmayı kim istemez? İzmir avukat olarak Akkuş Hukuk Bürosu bu noktada sizlerin yanında yer almaktadır. İnternet üzerinde gerçekleştirilen “En iyi İzmir avukat” ve “İzmir ceza avukatı” gibi aramalarda çoğu zaman alakasız sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumunda asıl sebebi, internette yer alan bilgilerin karmaşıklığıdır. Burada asıl önemli olan deneyimli ve tecrübeli kişilere bu tür kritik davaların emanet edilmesidir.

 

Ülkemizde hukuk alanında maalesef ihtisaslaşma yoktur. Yani her avukat istediği her davayı alabilmektedir. Örneği bugün boşanma davasına bakan bir avukat, yarın ağır ceza davasına bakabilmektedir. Bu durumu engelleyen bir kanun ülkemizde bulunmamaktadır. Tam bu noktada Akkuş Hukuk Bürosu olarak en iyi izmir avukat kadromuz ile her alanda sizlere hizmet vermekteyiz. En iyi avukat arayışı içerisindeyseniz ve İzmir’de bulunuyorsanız Akkuş Hukuk Bürosu ile irtibata geçebilirsiniz. Savunma kutsaldır. Özellikle ceza ve ağır ceza dallarında çok daha kutsaldır. İzmir ceza avukatı arayışında iseniz mutlaka detaylı bir ön araştırma yapmalı ve karar vermelisiniz.

 

Ceza Hukuku Dalında Çözümler

Bir ceza yargılaması 3 bölümden meydana gelir. Bunlar; iddia, savunma ve yargılama aşamasıdır. Burada üstünde durulması gereken konu savunma hakkıdır. Savunma hakkı, kişiye karşı iddia edilen bir suçu, kişinin bu suçu işlemediğini, yapılan bir eylemin nefsi müdafaa veya mecburiyetten işlediğini iddia makamına ileri sürebilmesidir.

 

Suçun işlendiğinin söz konusu olduğu durumlarda ise sanığın ceza almaması ya da alacağı cezayı azaltan sebeplerin öne sürülmesi gerekir. Örneğin, suçun ağır tahrik altında işlendiğinin belirtilmesi gibi cezayı hafifletici unsurların öne sürülmesi gerekir.

 

Şüphelinin ya da sanığın yargılama esnasının herhangi bir alanında mağdur olmaması, hukuka aykırı bir işlem ile zarar görmelerini engellemek için muhakkak Türk Ceza Kanunu’nu ve Ceza Muhakemesi Kanunu’nu çok iyi bir şekilde bilen tatbik eden uzman ceza avukatları ile çalışmanız son derece yararlı olacaktır. TCK ve CMK’ya hâkim bir ceza avukatı ile müştekinin hukuka aykırı bir işlem ile zarar görmesi neredeyse imkansızdır.

 


Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?