İstanbul Boşanma Avukatları

İstanbul'da boşanma avukatı arayanlara bilgilendirme yazısı.

İstanbul Boşanma Avukatları
İstanbul Boşanma Avukatları Admin
Bu içerik 382 kez okundu.

Boşanmak Türk Hukukunda Medeni Kanunda düzenlenen bir kurumdur. Boşanma evlilik birliğinin devam etmeyeceğini anlayan çiftlerin, durumu yargıya intikal ettirerek, evliliği sonlandırma işlemidir. Kanunda boşanma sebepleri madde madde sayılmaktadır.

 

Bu nedenle kanundaki tarife uygun olan bir boşanma nedeniniz varsa davayı bu hükümlere dayandırarak açmak durumundasınız. Aksi halde hak kaybınız ve davanın reddi söz konusu olabilir. İşte bu nedenle eğer davayı bir avukat ile takip edecekseniz, avukatın boşanma hukuku alanında çalışıp çalışmadığını sorgulamanızda fayda var. Her işin bir uzmanlığı olduğu gibi hukukta da resmi bir ayrım olmasa da hangi alanda daha çok tecrübesi olan bir avukat varsa o işin uzmanı o dur. Haliyle tercih edeceğiniz avukatın hangi alanda tecrübe sahibi olduğuna dikkat etmelisiniz.

 

 

Medeni Kanunda sayılan boşanma sebepleri; Türk Medeni Kanunu Madde 161-166

 

  1. Zina
  2. Hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış
  3. Suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme
  4. Terk
  5. Akıl hastalığı
  6. Evlilik birliğinin sarsılması

 

Avukatın Boşanma Davasındaki Önemi

 

Avukatlar 4 yıllık hukuk eğitiminin ardından 1 yıllık stajı da tamamladıklarında ruhsatlarını alıp, mesleklerini icra ederler. Dolayısıyla hukuk alanında en yetkin meslek grubudur. Bir davanın takibinde hukuk bilgisi olmadan yürütülen işlemlerde, hak kaybı yaşamanız mümkünken, iyi bir avukat ile davanın ve süreçlerin takip edilmesi bu tür kayıpların önüne geçecektir.

Avukat ile dava takibi, karşı taraf açısından da önem taşır. Davada avukatla beraber yer almak, kararlılığınızı ve bu konun sizin için ne derece önem taşıdığını ifade etmektedir. Sözleşme hazırlanmasında, protokol yapılmasında avukatın önemi yadsınamaz bir gerçektir. Nafaka, velayet ve mal rejimleri konusunda da destek alabileceğiniz avukatları tercih etmeniz önerilir.

İstanbul’da boşanma avukatı seçerken İstanbul Barosundan destek alabilirsiniz. İstanbul boşanma avukatları sizlere davanızın takibi konusunda fikir verecektir. 

istanbul boşanma avukatları istanbul en iyi boşanma avukatı boşanma avukatı istanbul istanbulda velayet avukat nafaka avukatı

Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?