İstanbul İşçi Avukatları

İstanbul'da iş davalarına bakan avukatlar

İstanbul İşçi Avukatları
İstanbul İşçi Avukatları Admin
Bu içerik 498 kez okundu.

İş yerinden ayrıldıktan sonra işçilik alacakları ile ilgili hukuki yardım konusunda hukukçulardan destek almak gerekebilir. Nitekim çoğu zaman çalışanlar işten ayrıldıktan sonra işçilik alacaklarını alamamakta ve hak kaybı yaşanmaktadır. Bu nedenle sürecin doğru takip edilmesi, uzman kişilerden destek alınması sizin menfaatinize olacaktır. İş hukuku uzmanlık gerektiren bir alandır.

İş davaları 1 ocak 2018 tarihinden önce direk olarak dava açılmak suretiyle görülebiliyordu. 2018 yılından itibaren, işçilik alacakları ve işe iade talepleri ile ilgili arabulucuya başvurma zorunluluğu getirildi. Hukuk dilinde dava şartı Arabuluculuk da diyebiliriz. Özetle, mahkemeye gitmeden önce Arabulucuya gitmek zorundayız.

Peki, arabuluculuk nedir? Ücretli midir? Nasıl başvurulur? bu tür soruların cevaplarını daha önce yine web sitemizde cevaplamıştık. Konu ile ilgili detayları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

Haklarım Nelerdir?

İş Kanunundan ve sözleşmeden kaynaklanan tüm haklarınızı bilerek işveren ile görüşmek sizin lehinize olacaktır. Bu nedenle iyi işçi avukatı ile bütün bu süreçleri takip etmeniz sizin faydanızadır. İnternet ortamında yazılan her konuya itibar etmemenizi tavsiye ederiz. Her davaya ve her olaya özgü değerlendirmeler farklı olacağından, kendi dava sürecinizi takip ederken kıyaslama yapmamaya özen göstermelisiniz.

İş davaları avukatlarını bulunduğunuz şehirdeki Baro'lardan öğrenebilirsiniz. İstanbul'da yaşıyorsanız İstanbul Baro'sunu arayarak, avukatların iletişim bilgilerine ulaşmanız mümkün. 

Sözleşme Yapmalı mıyım?

Dava ve arabuluculuk süreçleri için çalıştığınız avukat ile avukatlık ücret sözleşmesi imzalarsanız, ileride bir ihtilaf çıkması halinde sözleşmeden kaynaklanan haklarınızı istemeniz mümkün olacaktır. Bu nedenle anlaştığınız avukat ile aranızda işin takibi için bir sözleşme imzalamanız tavsiye edilir.

Daha önce çalıştığınız ve memnun kaldığınız avukatlar varsa başkalarına tavsiye olması açısından, bu konu altına yorum yaparak bildirebilirsiniz.

 

iş hukuku avukatı istanbul iş hukuku avukatı danışma iş hukuku avukatı tavsiye iş mahkemesi avukatları istanbul

Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?