Barolar Birliği : BU KURŞUN TÜM TÜRKİYE'YE SIKILMIŞTIR

Türkiye Barolar Birliği, Diyarbarkı Baro Başkanı Tahir Elçi'nin Ölümü ile ilgili açıklama yaptı.

Barolar Birliği : BU KURŞUN TÜM TÜRKİYE'YE SIKILMIŞTIR
Barolar Birliği : BU KURŞUN TÜM TÜRKİYE'YE SIKILMIŞTIR Admin
Bu içerik 1705 kez okundu.

Barolar Birliğinden yapılan açıklamada saldırının sadece Tahir Elçi'ye yönelik olmadığı, ülke barışına ve birliğine yapılan bir saldırı olduğu ifade edildi. TBB olarak, Saat 16:00 'da Diyarbakır'da toplanmak üzere hareket edileceği açıklandı. Açıklama aynen aşağıda verilmiştir:


"Diyarbakır Baro Başkanımız Av. Tahir Elçi uğradığı hain saldırı sonucu katledilmiştir.

Hepimizin başı sağ olsun.

Bu menfur saldırının sadece Başkanımız Tahir Elçi'ye yönelik olmadığı, ülke barışına, birliğine, dirliğine ve kardeşliğimize yapılan bir saldırı olduğu açıktır.

Bu kurşun sadece kardeşimize değil, tüm Türkiye'ye sıkılmıştır, hepimize sıkılmıştır. Bize düşen tüm dünyaya birliğimizi, kardeşliğimizi hiç kimsenin bozamayacağını, hiçbir alçak saldırının bu amaca ulaşamayacağını göstermektir.

Tüm baro başkanlarımızla birlikte bu kara günde Diyarbakır'da toplanmak üzere TBB Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak bugün saat 16.00'da derhal Diyarbakır'a hareket ediyoruz.

Kardeşimiz, Baro Başkanımız Tahir Elçi'ye ve saldırıda hayatını kaybeden emniyet görevlisine Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm meslektaşlarımıza ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz."

Tahir Elçi vefat etti

Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Asli Müdahil ve Feri Müdahil Nedir?
Esaslı Hata Nedir?
Esaslı Hata Nedir?